Як підготувати площу та насіння озимих при дефіциті вологи

ozimma

Через недостачу опадів всі заходи щодо підготовки до висіву озимих культур мають бути спрямовані на збереження та накопичення вологи в ґрунті. Для її збереження проводять післязбиральне подрібнювання полів на глибину від 5-6 до 8-10 см дисками або важкими культиваторами в єдиному технологічному циклі разом із збиранням врожаю — з мінімальним, не більше кількох годин, інтервалом між звільненням поля від попередника та обробкою грунту, пише журнал «The Ukrainian Farmer».

Через 10-14 днів після подрібнення проводять наступну обробку із одночасним вирівнюванням і ущільненням поверхні ґрунту. Зважаючи на дуже стислі терміни робіт і наявність пізно збираючих попередників, максимально застосовують важкі дискові борони та особливо — сконструйовані за типом дискового плуга з окремими стійками для кожного диска (наприклад, агрегат АГД) та важкі культиватори, які агрегуються з подрібнювальними та стискальними пристроями.

Після основної обробки ґрунту площі під озимі за необхідності боронять або культивують для запобігання та знищення сходів бур’янів. У випадку створення мульчі з залишків попередника та при низькій засміченості поля його вирощування під озимі колосові можна на час відкласти та провести пізніше, при кращих умовах вологості.

У виконанні оптимальних сроків висіву допомагає застосування складних комбінованих агрегатів, призначених для висіву в попередньо необроблену ґрунт (які об’єднують робочі органи для обробки ґрунту з висівним блоком). Нульова обробка в її класичній формі можлива при висівах озимих зернових після попередників пізніх строків збирання (гречка, соняшник, соя, цукровий буряк).

Для того щоб не втратити оптимальні сроки висіву озимих, пропонуємо починати сівбу одразу після обробітку грунту, навіть в суху землю.

Для запобігання запрівання та нерівномірним сходам необхідно до протруйника зерна додавати препарат «Дефенс С» – плівкоутворюючий препарат з фосфором, калієм та амінокислотами. Дефенс сприяє більш ефективному збереженню насіння в ґрунті до приходу необхідної кількості вологи. Бакова суміш Дефенс С — забезпечує оптимальні умови для росту озимих культур, збільшуючи потенціал врожаю при обмежених опадах. Цей препарат допомагає підтримувати життєздатність насіння озимих на необхідному рівні, що важливо для успішного росту та розвитку сільськогосподарських культур, особливо в умовах недостатку волаги.

Корзина для покупок